نمایش یک نتیجه

بنتون (به ایتالیایی: Benetton) یا گروه بنتون، نام یکی از برندهای پوشاک و مد ایتالیایی است، که مرکز آن در شهر ترویزو این کشور قرار دارد. نام این شرکت از خانواده بنتون گرفته شده‌است و در سال ۱۹۶۵ توسط چهار تن از اعضای این خانواده (لوچیانو، جولیانا، گیلبرتو و کارل بنتون) تأسیس شده‌است. کمپانی بنتون برای اولین بار در شهر بلونو، ایتالیا ثبت شد.
در سال ۱۹۶۵، لوچیانو بنتون، بزرگ‌ترین فرزند خانواده، خرده‌فروشی ۳۰ ساله در ترویزو بود. او لباس‌های رنگی جالبی را در یک فروشگاه دید و ایده و طرح‌های جدیدی در ذهن پروراند. به همین خاطر دوچرخه یکی از برادرهایش را فروخت، تا اولین ماشین بافندگی خود را خریداری نماید. اولین تولید لوچیانو که یک مجموعه کوچک از پُلیور بود، با استقبال خوب فروشگاه‌های محلی منطقه ونتو مواجه شد و خیلی زود از خواهر و دو برادر کوچک‌تر خود، گیبرتو و کارلو خواست، که به او در کارگاه کوچکش بپیوندند. در سال ۱۹۶۵، برای اولین بار، گروه بنتون متولد شد.

برندهای وابسته و میزان فروش برند بنتون

گروه بنتون، مارک‌های خود را تحت برندهای: رنگ‌های متحد بنتون (به انگلیسی: United Colors of Benetton), زیر رنگ‌های بنتون (به انگلیسی: Undercolors of Benetton), سیسلی (به انگلیسی: Sisley) و پلی لایف(به انگلیسی: Playlife). محصولات این برند نیز شامل لباس زنانه، لباس مردانه، لباس کودکان و لباس زیر است. «گروه بنتون» همچنین محصولاتی مانند عطر و ادکلن، لوازم التحریر، عینک و کیف و چمدان نیز تولید می‌کند. گروه بنتون بیش از ۶۵۰۰ فروشگاه در سراسر دنیا دارد که می‌توانید این محصولات از کالا بی کالا تهیه کنید.

رنگ‌های متحد بنتون بزرگسالان، (به انگلیسی: United Colors of Benetton Adult) بیش از ۵۰٪ درصد از فروش سال ۲۰۱۱ بنتون را به خود اختصاص داده بود. ۳۲٪ درصد دیگر از فروش بنتون مربوط به رنگ‌های متحد بنتون کودکان و سیسلی جوانان بود. ۱۶٪ درصد دیگر از فروش بنتون نیز به برند سیسلی متکی بود. ۲٪ درصد باقی‌مانده فروش نیز مربوط به برند پلی‌لایف می‌شود.