در حال نمایش یک نتیجه

معرفی برند بنتون Benetton

برند بنتون Benetton یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های مد در جهان است که برای اولین بار در سال 1965 توسط 4 تن از اعضای خانواده بنتون در ایتالیا تاسیس شد. اکنون این شرکت با شبکه‌ای حدود 4000 فروشگاه در مهم‌ترین بازارهای جهان حضور دارد.

خانواده بنتون family-benetton

کسب‌وکار موفق خانوادگی

آغاز فعالیت این برند از دل خانواده بنتون سرچشمه می‌گیرد. برادر بزرگ‌تر لوچیانو، با خرید ماشین بافندگی شروع به تولید ژاکت‌های متنوع می‌کند. زمانی که تعداد و تنوع محصولاتش زیاد می‌شود آنها برای فروش را بار دوچرخه می‌زد و با استقبال فوق العاده‌ای نیز روبه‌رو می‌شود. پس از مدتی لوچیانو از دو برادر و خواهرش دعوت کرد تا به او ملحق شوند و گروه خودشان را تشکیل دهند. اولین شعبه خود را در سال 1966 در شهر بولنو تاسیس کردند، با گذشت مدت زمان کمتر از 3سال شعبه دوم را نیز در پاریس بازگشایی کردند. گفتنی‌است این برند با ژاکت‌های روشن خود شناخته شد. در دهه هفتاد میلادی موفق به عرضه محصولات به نقاط دیگر جهان شدند که با استقبال بالایی از سوی طرفدارانشان روبرو شد. امروزه بنتون برای کودکان نیز در کنار محصولات دیگرش، لباس های متعدد با تنوع رنگی بسیار بالا طراحی و تولید می‌کند و بیش از 120 شعبه در سرتاسر جهان آماده عرضه محصولات این برند محبوب است. گفتنی است این برند بیش از 6000 کارمند در سراسر جهان دارد که 75 درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند در این شرکت مشغول به فعالیت هستند.
benetton shop

از تولید پوشاک تا تولید عطر

این برند خلاق از ریسک کردن نترسید و در سال 1987 اولین عطر خود را به بازار عرضه کرد که در همان آغاز با استقبال خوبی روبه‌رو شد. از طراحان و عطرسازان معروفی كه با اين شركت همكاری داشته‌اند می‌توان به Olivier Pescheux Nathalie Feisthauer ،Bernard Ellena ،Alexandra Kosinski ،Richard Herpin و Annick Menardo اشاره کرد.
خانواده بنتون benetton family

قدرت تبلیغات را دست کم نگیرید

اوج محبوبیت آن در دهه‌های 1980 و 1990، به‌خاطر کمپین‌های تبلیغاتی جسورانه‌اش بود که موضوعات بحث‌برانگیز را به خود اختصاص می‌داد. به همان میزان که سبک کاری و طراحی‌های بنتون در دنیای مد توجه عموم را به خود جلب کرده، از ابتدای دهه 80 میلادی برند بنتون Benetton با به کارگیری استراتژی‌های خود در تبلیغات اهداف مشخصی را به منظور تبلیغ هوشمندانه محصولاتش در دنیا دنبال می‌کند و در اکثر موارد سعی بر اشاره به یک مسئله سیاسی و یا اجتماعی دارد. این مجموعه اقدامات تاثیر شگفت‌انگیزی در بیشتر شناخته شدن این برند داشت.

ابتکار نوین برند بنتون Benetton

مرکز آموزشی و فرهنگی کودکان Ponzano برای کودکان پیش دبستانی از 9 ماه تا 6 سال ساخته شده‌است و از سال 2007 در حال ارائه خدمات است. در این مرکز کودکان و خانواده‌هایشان می‌توانند به صورت مداوم به آموزش طولانی مدت دسترسی داشته‌باشند. این فرصت به آنها این امکان را می‌دهد تا با مکان‌ها و مردم آنجا آشنا شوند. این تجربه‌ای است که از درون گروه Benetton، از گوش دادن و صحبت کردن با مردم محلی در منطقه نشات گرفته. این گروه با آگاهی از نقش اخلاقی و اجتماعی فرهنگ شرکتی پیشرفته، خود را متعهد به توسعه خدمات آموزشی مبتنی بر روابط، تحقیقات و رفاه کودکان و جامعه محلی می‌کنند. برای انجام این کار، گروه Benetton از توصیه های Reggio Children استفاده کرد. این مرکز توسط معمار اسپانیایی آلبرتو کامپو بائزا طراحی شد. او در مورد کار خود می‌گوید: هدف ما ایجاد یک مهد کودک بود که نه تنها عملکرد بی‌عیب و نقصی داشته باشد، بلکه بتواند مجموعه‌ای از فضاهای متنوع را نیز ارائه دهد. ساختمانی زنده که در آن کودکان بتوانند رویاپردازی کنند و شاد باشند.

محصولات برند بنتون Benetton در ایران از کجا تهیه کنیم؟

اگر قصد خرید ادکلن برند بنتون Benetton را دارید باید توجه داشته باشید که ادکلن‌های این برند ایتالیایی از رایحه‌های بسیار مناسبی برخوردار است و ماندگاری بسیار مناسبی دارد. فروشگاه کالا بی کالا بهترین فروشگاه و نماینده جهت خرید محصولات برند بنتون Benetton است.