نمایش دادن همه 4 نتیجه

ژیوانشی، (به فرانسوی: Givenchy) شرکت کالای لوکس فرانسوی است، که برندی شناخته‌شده در زمینه تولید پوشاک، عطر، لوازم آرایشی و بهداشتی محسوب می‌شود.
خانه مد ژیوانشی، در سال 1952 توسط طراح فرانسوی؛ اوبر دو ژیوانشی تأسیس شد. برند ژیوانشی هم‌اکنون متعلق شرکت ال و ام هاش می‌باشد و پس از شرکت کریستین دیور اس.آ.، رتبه پرفروش‌ترین زیرمجموعه کمپانی ال و ام هاش را به خود اختصاص داده‌است.
شرکت ژیوانشی توسط طراح مد اوبر دو ژیوانشی در سال 1952 تأسیس شد. مالکیت آن تحت نظارت شرکت ال وی ام اچ می‌باشد. ژیوانشی با فروشی معادل 176 میلیون دلار در سال 1993 توانست عنوان دومین شرکت پر فروش را پس از دیور برای ال و ام هاش کسب کند.

اوبر دو ژیوانشی بیش از هر طراح دیگری با مشتریان خود در ارتباط بود تا بتواند طرح‌هایی خیره‌کننده خلق نماید. در سال 1953 یکی از لباس‌های طراحی شده وی که برای زنان بود بر روی جلد مجله زندگی چاپ شد.
اوبر دو ژیوانشی در سال 1995 میلادی خود را بازنشسته نمود. پس از تلاش‌های جان گالیانو برای بازنشستگی اوبر دو ژیوانشی توانست بعد از دو سال برند دیور را نیز ارتقا دهد. در سال 2001 میلادی جولیان مک دونالد به عنوان طراح خط تولید زنان این برند انتخاب شد. پس از آن در سال 2005 ریکاردو تسکی نیز به عنوان مدیر طراحان لباس زنان انتخاب گردید وی با طرح‌های مینیمالیستی و همچنین با الهام گرفتن از پاییز به ارائه محصولات خود پرداخت هرچند که منتقدان زیادی نیز دارد.
این برند توانست در سال 2012 بیش از 917 میلیون یورو درآمد کسب نماید. طرح‌های ژیوانشی توسط افراد مشهور زیادی در فرش قرمز بر تن شده‌است که از آن میان می‌توان به رونی مارا در آکادمی اواردز بر تن داشت و مدونا خواننده مشهور آمریکایی اشاره کرد.