در حال نمایش 2 نتیجه

کنزو تاکادا بنیان گذار برند KENZO

آقای کنزو تاکادا بنیان گذار ژاپنی – فرانسوی برند معروف کنزو KENZO در سال ۱۹۳۹ میلادی در کشور ژاپن متولد شد. علاقه و استعداد آقای کنزو تاکادا به مد و طراحی لباس از دوران کودکی  و از طریق خواندن مجله های مد و فشن شکل گرفت. او در سن ۱۸ سالگی به دانشگاه مطالعات خارجی شهر کوبه کشور ژاپن رفت اما پس از مدت کوتاهی برخلاف میل خانواده اش دانشگاه را رها کرد. کنزو تاکادا در سال ۱۹۵۸ میلادی به کالج مد بانکا در شهر توکیو رفت و پس از اخذ مدرک از این کالج در سال ۱۹۶۴ مبادی به شهر پاریس کشور فرانسه رفت. در این سال کنزو تاکادا ۳۰ طرح را آماده کرد که پنج تای آن ها توسط طراح معروف لباس لوئیس فراد پذیرفته شدند.  کنزو تاکادا پیش از اینکه بطور مسنتقل کار خود را آغاز کند برای کمپانی هایی در توکیو و پاریس کار کرد. در سال ۱۹۷۰ میلادی تاکادا کنزو اولین فروشگاه خود با نام ” Jungle Jap ”  را راه اندازی کرد و به سرعت مشغول آماده سازی اولین مجموعه از طراحی های لباس هایش شد. تاکادا کنزو اولین مجموعه اش را از طریق مجله های مد و فشن معرفی کرد. کنزو در این سال توانست مجموعه لباس های خود را در گالری ویویان به نمایش بگذارد. یکی از مدل های این طراح در همین سال بر روی جلد مجله مد و فشن اِل (Elle) قرار گرفت. در سال ۱۹۷۱ میلادی مجموعه لباس های تاکادا کنزو در شهرهای نیویورک و توکیو به نمایش درآمد. در سال های ۱۹۷۸ و ۱۹۷۹ میلادی ، تاکادا کنزو با به نمایش گذاشتن مجموعه لباس های خود در چادر سیرک بسیار مورد توجه قرار گرفت. در این شوی لباس، زنان سوارکار با یونیفرم های شفاف به صحنه می آمدند و  خود او نیز سوار بر فیل بر روی صحنه حاضر می شد.

عطرهای کنزو Kenzo

اولین عطر زنانه این برند با نام Kenzo de Kenzo به طور رسمی در سال ۱۹۸۸ معرفی شد. رایحه ای که بعدها نام آن به ca sent beau به معنای “بوی مطبوعی می‌دهد” تغییر یافت. البته پیش از آن در سال ۱۹۸۰ با تولید عطر King Kong که به صورت تفننی ساخته شده بود وارد دنیای عطر شد. اولین عطر مردانه کنزو نیز با نام Kenzo pour Homme در سال ۱۹۹۱ معرفی شد.

از دیگر عطر، ادکلن، ادوپرفیوم و ادوتویلت‌های محبوب و پر طرفدار این برند می‌توان بهFlower by Kenzo, Madly Kenzo, L’Eau par Kenzo Eau Indigo pour Femme ,L’Eau par Kenzo Women, L’Eau par Kenzo Men, Kenzo World Power, Kenzo World, Kenzo Jungle Homme, Kenzo Jungle L’Elephant, Jeu d’Amour, Kenzo Pour Homme, Kenzo Homme Night, Flower by Kenzo l’Elixir, Flower by Kenzo, Kenzo Amour, Tokyo by Kenzo, Power Cologne, Kenzo و Air اشاره کرد.