نمایش دادن همه 2 نتیجه

آقای کنزو تاکادا بنیان گذار ژاپنی – فرانسوی برند معروف کنزو KENZO در سال ۱۹۳۹ میلادی در کشور ژاپن متولد شد. علاقه و استعداد آقای کنزو تاکادا به مد و طراحی لباس از دوران کودکی  و از طریق خواندن مجله های مد و فشن شکل گرفت. او در سن ۱۸ سالگی به دانشگاه مطالعات خارجی شهر کوبه کشور ژاپن رفت اما پس از مدت کوتاهی برخلاف میل خانواده اش دانشگاه را رها کرد.

کنزو تاکادا بنیان گذار برند KENZO

کنزو تاکادا در سال ۱۹۵۸ میلادی به کالج مد بانکا در شهر توکیو رفت و پس از اخذ مدرک از این کالج در سال ۱۹۶۴ مبادی به شهر پاریس کشور فرانسه رفت. در این سال کنزو تاکادا ۳۰ طرح را آماده کرد که پنج تای آن ها توسط طراح معروف لباس لوئیس فراد پذیرفته شدند.  کنزو تاکادا پیش از اینکه بطور مسنتقل کار خود را آغاز کند برای کمپانی هایی در توکیو و پاریس کار کرد.

در سال ۱۹۷۰ میلادی تاکادا کنزو اولین فروشگاه خود با نام ” Jungle Jap ”  را راه اندازی کرد و به سرعت مشغول آماده سازی اولین مجموعه از طراحی های لباس هایش شد. تاکادا کنزو اولین مجموعه اش را از طریق مجله های مد و فشن معرفی کرد. کنزو در این سال توانست مجموعه لباس های خود را در گالری ویویان به نمایش بگذارد. یکی از مدل های این طراح در همین سال بر روی جلد مجله مد و فشن اِل (Elle) قرار گرفت.

در سال ۱۹۷۱ میلادی مجموعه لباس های تاکادا کنزو در شهرهای نیویورک و توکیو به نمایش درآمد. در سال های ۱۹۷۸ و ۱۹۷۹ میلادی ، تاکادا کنزو با به نمایش گذاشتن مجموعه لباس های خود در چادر سیرک بسیار مورد توجه قرار گرفت. در این شوی لباس، زنان سوارکار با یونیفرم های شفاف به صحنه می آمدند و  خود او نیز سوار بر فیل بر روی صحنه حاضر می شد.