هیچ محصولی یافت نشد.

معرفی برند میسون فرانسیس کورکجان Maison-Francis-Kurkdjian

میسون فرانسیس کورکجان “Maison Francis Kurkdjian”یک عطرساز و بازرگان ارمنستانی می‌باشد که در 1۴ می سال 1969 در پاریس متولد شده است. خاندان کورکجان پس از دوره قتل عام در ارمنستان توسط امپراطوری عثمانی به فرانسه نقل مکان کردند.

او در دوران جوانی تحت تاثیر موسیقی و رقص تصمیم می‌گیرد یک رقاص باله شود. سر انجام در سال 1983 در رقابت های رقص مدرسه اپرا در پاریس شرکت کرد اما موفق به برد در رقابت نشد. در سن 13 سالگی‌ به فعالیت در عرصه عطر و رایحه سازی علاقه مند شد و در سال 1985 تصمیم گرفت اهدافش را به عنوان یک عطرساز (پرفیومر) دنبال کند.
کورکجان در سال 1990 در مدرسه عطرسازی “ISIPCA” در فرانسه شروع به تحصیل کرد و سه سال بعد تحصیل را به پایان رساند.از دست آورد های قابل توجه او تا به امروز دریافت جایزه “Prix François Coty” در سال 2001 می‌باشد.

عطر و ادکلن های برند فرانسیس کورکجان – Maison Francis Kurkdjian

فرانسیس در طول دوره فعالیت خود در زمینه عطر و رایحه سازی، با شرکت های زیادی همکاری کرده است. یکی از عوامل محبوبیت او در این عرصه طراحی رایحه “Le Male” عطر پر فروش مردانه از برند ژین پل گوتیه می‌باشد. پس از تولید این عطر محبوب، برند‌های متعددی به منظور طراحی رایحه‌های منحصر به فرد با فرانسیس همکاری کردند. رایحه خوش بو Le Parfum از برند الی ساب، My Burberry از بربری، L’extase از نینا ریچی و Narciso Rodriguez for her ازنارسیسو رودریگز از جمله عطرهای طراحی شده توسط فرانسیس برای برند‌های سرشناس می‌باشد.

در سال 2009 فرانسیس به همراه یک بازرگان لبنانی-فرانسوی خانه عطر خود را با نام “Maison Francis Kurkdjian” در نزدیکی منطقه Vendôme در پاریس تاسیس کرد.

امروزه فرانسیس به عنوان یک عطرساز بین المللی در زمینه خلق رایحه‌های نیش شناخته شده است و با موفقیت محصولات برندش را عرضه می‌کند.

فرانسیس در طول دوره فعالیت خود تا به امروز موفق به دریافت جوایز زیادی مانند WWD Beauty Biz Award, Breakthrough product of the year Fine Fragrance, Cosmetique Magazine’s best niche mixte perfume, collective body of his creative work شده است.

از عطر، ادکلن، ادوپرفیوم و ادوتویلت های محبوب و پرطرفدار این برند می توان به Amyris Homme, Allegria, A La Rose, Baccarat Rouge 540, Coloratura, Cologne Pour Le Matin, Floralia, Grand Soir, Le Beau Parfum, Aqua Vitae اشاره کرد.

لازم به ذکر است عطرهای خانه عطر کورکجان توسط صاحب برند “Francis Kurkdjian” طراحی می‌شوند.