هیچ محصولی یافت نشد.

معرفی برند پنهالیگُنز penhaligon-s

برند انگلیسی پنهالیگُنز penhaligon-s در سال 1870 میلادی توسط آرایشگری با نام ویلیام هنری پنهالیگون تاسیس شد. ویلیام پنهالیگون اصالتاً اهل پنزانس، کورنوال بود، اما نگاه زیرکانه او به تجارت باعث شد، مسیر زندگی‌اش از آرایشگری به عطرسازی تغییر کند. اکنون خانه عطر بریتانیایی پنهالیگون یکی از معروف‌ترین خانه عطرها در دنیا است.

ویلیام پنهالیگونwilliam penhaligon

آرایشگری که عطرساز شد

در دهه 1860 ویلیام پنهالیگون به عنوان آرایشگر در یک حمام ترکی واقع در خیابان جرمین فعالیت خود را در لندن آغاز کرد و به حرفه آرایشگری مشغول شد. حمامی که ویلیام در آن آرایشگری می‌کرد در خیابانی از لندن بود که بین ساختمان‌های دولتی و غذاخوری‌های اشراف زادگان و بزرگان کشور و در نزدیکی حمام‌های ترکی دیگری قرار داشت و به مرور بخاطر خوشنامی و شهرت ویلیام،  تبدیل به محل رفت و آمد صاحب منسبان کشور شد. همانطور که در آن زمان برای آرایشگران معمول بود، پنهالیگون محصولات خود را برای فروش به مشتریانش که بسیاری از آنها سیاستمداران آن عصر بودند، به محل کارش آورد و این اقدام با استقبال مشتریان رو به رو شد.

آرایشگاه ویلیام پنهالیگونPenhaligons_Jermyne-Street

در سال 1874 مدیریت سالن حمام را بر عهده گرفت و آن را برای عرضه عطر و اقلام مرتبط گسترش داد. در سال 1880، او با سرکارگر خود وارد تجارت شد و اولین مغازه مستقل خود را کنار همان حمام ترکی در خیابان جرمین، تأسیس کرد. دومین مغازه را هم در خیابان سنت جیمز 33 افتتاح کرد و به فروشگاه خیابان جرمین در عقب متصل شد. رفته‌رفته ویلیام فعالیت خود را گسترش می‌داد.

روند صعودی برند پنهالیگُنز penhaligon-s

ویلیام اولین عطر خود را با نام بوتیک حمام Hammam Bouquet با الهام از حمام ترکی که در آن فعالیت می‌کرد، خلق کرد. همچنین او در سال 1902 عطری به درخواست “دوک بلن هایم” ساخت و با نام “بلن هایم بوکی” عرضه کرد که در زمان خودش نوعی سنت شکنی در عرصه تولید عطر بود. او موفق شد توجه افرادی مثل چرچیل را به خود جلب کند. در جنگ جهانی دوم خانه عطر پنهالیگون تخریب شد و پس از یک وقفه طولانی در سال 1975 این فروشگاه توسط شیلا پیکلز مجددا راه اندازی شد تا میراث ارزشمند پنهالیگون از بین نرود و دوباره در اختیار عطردوستان قرار بگیرد. در سال 1985 عطر بلوبل تولید شد که به عطر محبوب پرنسس دایانا تبدیل شد. جامعه لندن تحت تأثیر ویلیام قرار گرفت و از آن مهم‌تر، خانواده سلطنتی نیز تحت تأثیر قرار گرفتند، تا حدی که ویلیام پنهالیگون به عنوان آرایشگر سلطنتی و عطرساز در دربار سلطنتی در دوران سلطنت ملکه ویکتوریا منصوب شد. در سال 1903، ملکه الکساندرا اولین حکم سلطنتی پنهالیگون را اعطا کرد. همچنین دو حکم دیگر یکی توسط دوک ادینبورگ در سال 1956 و یکی دیگر توسط شاهزاده ولز در سال 1988 به این خانه اعطا شد که این دو نشان به عنوان گواهی کیفیت بالای محصولات این برند در لوگوی خانه پنهالیگون نیز درج شده.

فروشگاه پنهالیگونPenhaligons-storeجنگ جهانی و از بین رفتن پنهالیگُنز penhaligon-s

در دوران جنگ جهانی دوم، با سخت شدن شرایط، در سال 1941 فروشگاه اصلی که در خیابان جرمین بود بر اثر بمباران کاملا تخریب شد. این حادثه باعث ایجاد وقفه‌ای نسبتاٌ طولانی در روند فعالیت‌های برند ایجاد کرد تا اینکه در سال 1975 با راه اندازی فروشگاه جدید توسط شیلا پیکلز دریچه‌ی تازه‌ای به روی فعالیت‌های این برند باز شد.

فعالیت فعلی برند پنهالیگُنز penhaligon-s

امروزه صاحبان جدید خانه عطر پنهالیگون بعد از گذشت بیش از 140 سال از تاسیس آن، همچنان به فرمول‌ها و ایده‌های پایه گذاری این برند وفادار بوده و جالب است بدانید حتی آمبولانژ ادکلنها نیز مطابق طرحی است که خود ویلیام ارائه کرده بود. همچنین برند پنهالیگون فروشگاه‌های دیگری در گلاسکو، ادینبورگ، کمبریج، لیدز، منچستر، و همچنین در سطح بین المللی در پاریس، نیویورک، هنگ کنگ، سان فرانسیسکو، سنگاپور، تایوان، دبی و ماکائو تاسیس کرده‌است.

محصولات برند پنهالیگُنز penhaligon-s در ایران از کجا تهیه کنیم؟

اگر قصد خرید ادکلن زنانه و خرید ادکلن مردانه از برند لوکس و منحصر به فرد پنهالیگُنز penhaligon-s را دارید، باید بدانید قیمت محصولات این برند در بازار متغیر است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت فروشگاه کالا بی کالا با اطمینان از اصالت کالا، محصولات برند پنهالیگُنز penhaligon-s با ارزان‌ترین قیمت در کوتاه‌ترین زمان ممکن در اختیار داشته‌باشید.