هیچ محصولی یافت نشد.

پورشه دیزاین به انگلیسی : PORSCHE DESIGN ، شرکت پورشه دیزاین در سال 1972 توسط فردیناند آلکساندر پورشه راه‌اندازی شد. که بیشتر از 40 سال سابقه دارد. امروزه علاوه برعینک و ساعت در محصولاتی شامل چمدان، محصولات الکترونیکی، خط ادکلن مردانه و هم چنین ورزشی و مجموعه مد فعالیت می کنند.

گروه پورشه دیزاین به انگلیسی: Porsche Design Groupشرکت طراحی آلمانی است، که در زمینه تولید پوشاک، کفش، ساعت، عینک، چمدان، کیف پول، سیگار برگ، عطر، جواهر، فندک، پیپ، قطب‌نما، چاقوی جیبی و انواع کالاهای لوکس فعالیت می‌نماید.

در ماه ژوئیه 2012 گروه فولکس واگن، اقدام به خریداری 100٪ درصد از سهام شرکت پورشه هولدینگ نمود، که از شرکت‌های زیرمجموعهکمپانی پورشه است و مدیریت بخش فروش خودروهای پورشه را برعهده دارد. پیش‌تر در دسامبر 2009 فولکس واگن49٫9درصد از سهام کمپانی اصلی پورشه را نیز خریداری کرده بود.

از سوی دیگر شرکت پورشه اس‌ای با در اختیار داشتن 50٫07٪ درصد از سهام، به‌عنوان بزرگترین سهام‌دار این گروه شناخته می‌شود. خانواده پورشه و خانواده پیک به‌طور مشترک، با در اختیار داشتن 50٫01 درصد pooped خودروسازی پورشه، مالک اصلی آن به‌شمار می‌آیند. بخشی از سهام شرکت پورشه نیز، در بازار بورس المان معامله می‌شود.

تاریخچه

از 1931 تا 1937

فردیناند پورشه در سال 1931 شرکت پورشه را در شهر اشتوتگارت تأسیس کرد، که در زمینه طراحی و توسعه موتورهای اتومبیل، همچنین ارائه خدمات مهندسی و مشاوره، فعالیت خود را آغاز نمود و در سال‌های نخست، بخش اعظم از مشتریانش را شرکت‌های خودروسازی همچون: آئودی، مرسدس بنز، دکاو، اوپل، واندرر، دایملر-بنز و اتو یونیون تشکیل می‌دادند.

یکی از نخستین طرح‌هایی که شرکت تازه تأسیس پورشه در آن مشارکت نمود، پروژه‌ای تحت عنوان فولکس‌واگن بود، که در زبان آلمانی ماشین مردم معنا می‌دهد. در اواسط دهه 1930 شرکت پورشه و مشخصاً فردیناند پورشه، از سوی دولت آلمان نازی، برای طراحی نخستین اتومبیل فولکس‌واگن، دعوت به‌کار شد، این خودرو، فولکس‌واگن بیتل نام داشت، که امروزه به‌عنوان یکی از موفق‌ترین اتومبیل‌های تولید شده در تاریخ خودروسازی شناخته می‌شود.

شخص دیگری که سهم بسیار زیادی در راه‌اندازی و توسعه شرکت پورشه ایفا نمود، فری پورشه می‌باشد. فری که فرزند ارشد فردیناند بود، ریاضیات را در مدرسه، و مکانیک را در کارگاه پدر آموخت.

دوران جوانی فری پورشه مصادف با به قدرت رسیدن آدولف هیتلر در آلمان و فراخوان او برای بازسازی صنایع بود. هیتلر می‌خواست که آلمان سریع‌ترین اتومبیل‌ها را بسازد؛ بنابراین کارخانه‌های خودروسازی را از کمک‌های دولتی برخوردار نمود. در این شرایط بود، که از سوی هیتلر، دعوتنامه‌ای برای همکاری در کمپانی جدیدی که فولکس‌واگن نام داشت، برای فردیناند پورشه ارسال گردید. وی نیز در این شرایط توانست مدیریت کارخانه‌های اتو یونیون و واندرر را بر عهده گیرد.

از 1937 تا 1951

قرارداد همکاری فردیناند پورشه با کمپانی اتو یونیون در سال 1938 به اتمام رسید، ولی به جهت درگیر بودن آلمان در جنگ، او بیشتر وقت خود را صرف طراحی ماشین‌آلات جنگی نمود. از تولیدات زمان جنگ فردیناند پورشه برای نمونه می‌توان به تانک‌های تایگر یک و تایگر دو اشاره کرد.

در سال 1939 اولین اتومبیل پورشه ساخته شد، که عموماً از قطعات فولکس‌واگن بیتل برای آن استفاده کرده بود. این اتومبیل، پورشه 64 نام داشت.

با پایان جنگ، فردیناند و فری پورشه هر دو به اسارت فرانسوی‌ها درآمدند. فرانسوی‌ها برای آزادی هر کدام از پورشه‌ها 500 هزار فرانک مطالبه کردند؛ ولی بضاعت مالی خانواده پورشه تنها اجازه پرداخت وثیقه یکی از آن‌ها را می‌داد، بنابراین پسر، در ماه ژوئیه 1946 آزاد شد و بلافاصله راهی اتریش شد، ولی پدر در اسارت فرانسوی‌ها باقی ماند. فری پس از مدت کوتاهی، با هدف بازسازی کارخانه پدری، راهی آلمان شد، ولی پیگیری‌های او با مخالفت و پاسخ منفی از سوی نیروهای متفقین مواجه گردید.

این امر باعث شد تا وی بار دیگر به اتریش بازگردد و کارخانه کوچکی را برای ساخت پمپ آب و لوازم لوله‌کشی تأسیس کند، ولی این وضعیت بسرعت تغییر کرد. در اواسط سال 1947 در حالی‌که کمتر از 1 سال از آزادی فری نمی‌گذشت، وی با مشارکت خواهرش؛ لوئیس و همسر او آنتوان پیک (که در اواخر دهه 1930 چندین سال، ریاست شرکتفولکس‌واگن را در دست داشت)، اقدام به راه‌اندازی شرکت پورشه هولدینگ، در اتریش نمود. این شرکت در زمینه واردات و توزیع اتومبیل‌های آلمانی، به کشور اتریش فعالیت می‌کرد. عقد قرارداد با برخی کارخانه‌های اتومبیل‌سازی باعث شد، تا فری انگیزه ساخت یک اتومبیل را پیدا کند.

اتومبیلی که بر مبنای فولکس‌واگن بیتل در سال 1947 طراحی شد، پورشه 356 نام گرفت. طراحی مدل اولیه این اتومبیل را، چند سال پیش از آن، فردیناند پورشه انجام داده بود، ولی کار تولید این مدل را، فری به پایان رساند. مدل 356 از یک موتور چهار سیلندر هوا خنک، با قدرت 35 اسب بخار نیرو می‌گرفت، که در قسمت عقب اتومبیل نصب شده بود.

پورشه 356 دومین اتومبیلی بود، که به نام پورشه تولید می‌شد. فری در سال 1949 به اشتوتگارت بازگشت و کارخانه پورشه را در آنجا بنیان نهاد، سپس برای کارخانه خود، نشان (لوگو) شهر اشتوتگارت را انتخاب کرد.

از 1951 تا 1963

فردیناند پورشه در اوایل دهه 1950 در بستر بیماری افتاد و سرانجام در سال 1951 درگذشت. با درگذشت فردیناند، نیمی از سهام شرکت، به فری پورشه واگذار شد و 50٪ درصد از سهام آن نیز، به دختر فردیناند؛ لوئیس و همسرش آنتوان پیک، به ارث رسید.

ورود شرکت پورشه، به عرصه خودروهای اسپورت، در سال 1952 با مدل پورشه 356/1 آغاز شد. پورشه قصد داشت با تکیه بر تجربه‌های حاصل از رقابت‌های اتومبیلرانی، امنیت اتومبیل‌های خود را بهبود ببخشد.

از 1963 تا 1972

شرکت پورشه در سال 1963 اولین مدل از سری پورشه 911 را که در مسابقات اتومبیلرانی موفقیت‌های غیرمنتظره‌ای را به‌دست آورده بود، ارائه کرد. مدل 911 که یک اتومبیل 6 سیلندر موتور عقب بود، به‌سرعت به رقیبی سرسخت در مسابقات اتومبیلرانی تبدیل گشت.

در سال 1964 بود که سری پورشه 911 کلاسیک به بازار وارد شد. در همان سال مدل پورشه کاررا جی‌تی‌اس کوپه به‌عنوان نخستین اتومبیل با اتاق غیر فلزی نیز عرضه گردید.

تولیدات پورشه از اویل دهه 1970 روز به روز پیشرفته‌تر می‌شدند، خصوصیتی که امروز هم یکی از سیاست‌های تولید این شرکت اتومبیل‌سازی به‌شمار می‌آید.

از 1972 تا 1992

از سال 1951 که مالکیت شرکت پورشه میان دو خانواده پورشه و پیک تقسیم شد، چندین بار مشکلات مالی و حقوقی میان دو خانواده بر سر مالکیت شرکت و تصاحب پست‌های مدیریتی درگرفت، که در نهایت در سال 1972 فری پورشه برای جلوگیری از این نزاع‌های خانوادگی، شرکت پورشه را از یک شرکت با مسئولیت محدود، به یک شرکت سهامی تبدیل نمود.

این مجادلات در طول دهه 1970 با تغییرات مداوم مدیریتی همراه بود، که در نهایت به کاهش تولید شرکت پورشه و مشکلات مالی انجامید. در طول دهه 1980 تولید پورشه به پایین‌ترین سطح خود رسید و در این دهه، کلاس خودروهای اسپورت، بخش اعظم فروش شرکت را به خود اختصاص می‌داد.

با تغییراتی که فری پورشه از سال 1972 در ساختار شرکت انجام داده بود، در نهایت در سال 1984 توانست بخشی از سهامش را در بازار بورس فرانکفورت به صورت عمومی واگذار نماید و سرمایه‌ای که از این طریق به پورشه تزریق شد، در ابتدای دهه 1990 به شکوفایی مجدد این کمپانی کمک فراوانی کرد.

از 1992 تا 2009

در سال 1992 وندلاین وایدکینگ به مدیرعاملی شرکت پورشه منصوب شد و یک سال بعد در 1993 با حفظ سمت، ریاست هیئت مدیره شرکت را نیز در دست گرفت.

در سال مالی 1994درحالی‌که تنها 2 سال از ریاست وندلاین وایدکینگ در شرکت نمی‌گذشت، تولید خودروهای پورشه را به‌شمار 21٫124 دستگاه در سال رساند و پس از یک دهه زیان، بار دیگر شرکت پورشه به سودآوری رسید.

وایدکینگ تا سال 2009 سکان رهبری پورشه را در دست داشت و در مجموع، ریاست 17 ساله وی بر این شرکت، پورشه را از یک خودروساز زیان‌ده، به سودآورترین شرکت خودروسازی جهان، تبدیل نمود. وی در آخرین سال فعالیتش در پورشه، تولید را به بالاترین میزان در تاریخ پورشه رسانید و در مجموع در سال مالی 2009 میلادی شرکت پورشه 98٫652 دستگاه خودرو را بفروش رساند.

از 2009 تا کنون

پس از بازنشستگی وندلاین وایدکینگ در سال 2009 مایکل ماخت به مدیرعاملی پورشه منصوب گردید. در ماه اکتبر 2010 ماتیاس مولر، مدیرعامل اسبق آئودی، جایگزین دکتر ماخت شد. مولر تا ماه فوریه 2014 در این سمت باقی ماند، سپس مارتین وینترکورن، مدیرعامل کنونی گروه فولکس‌واگن، با حفظ سمت مدیرعاملی پورشه را نیز در دست گرفت. ریاست هیئت مدیره پورشه نیز در اختیار وولفگانگ پورشه (فرزند فری پورشه) می‌باشد.

هم‌اکنون پورشه پنجمین اتومبیل‌ساز آلمان از نظر دارایی و درآمد سالانه است و با توجه به اینکه اتومبیل‌های شرکت پورشه معمولاً در شمار پایین تولید می‌گردند؛ اما محصولات آن، همواره در کلاس خودروهای گران‌قیمت طبقه‌بندی می‌شوند.

طراحی لوکس برای مردان و زنان

موضع محصولات کاربردی که با استایل بی انتها و ناب متمایز می شوند ،قراردارد.

برند لوکس مشتریان خود را با عملکرد، طرح های ناب و تجسمی از خود به هیجان وامی دارد، به این طراحی لوکس گفته می شود.

در اینجا طراحی و لوکس در یک باهمی طبیعی هماهنگ هستند.

در پورشه دیزاین ،لوکس به ترکیبی از طراحی کلاس اول ،قابلیت های نوآورانه ،مهارت کامل و بالاترین کیفیت مواد با هدف همراهی برای زندگی گفته می شود. این به این دلیل است که گرایش ها می آیند و می روند اما پورشه دیزاین باقی می ماند.

پورشه دیزاین عینک افسانه ای است که بیشتر از 40 سال سابقه دارد.

“Exclusive Spectacles” P’8478 یک عینک حقیقاً کلاسیک است که هنوز هم یکی از موفق ترین عینک های آفتابی در سراسر جهان است که در سال 1978 تولید و تا به امروز طراحی اش را حفظ کرده است.

در سال 1979 Yoko Ono یک شور بین المللی را با عینک آفتابی P’8470 ایجاد کرد که در مجله به نمایش گذاشته شد و رکورد استفاده را نیز زد.

F0.9 یا P’8480موفقیت مشابه ای را در سال 1980 داشتند. با توجه به مکانیزم های تاشو نوآورانه اش شما می توانید با یک حرکت آنها را تا کنید و فقط 9 میلی متر هستند که مسطح ترین عینک های آفتابی جهان هستند.

شروع سبک منحصر به فرد پورشه در سال 1972 با Chronograph I ،بود که اولین ساعت مچی سیاه و سفید جهان را ساختند.

امروزه پورشه دیزاین علاوه بر عینک و ساعت در محصولاتی شامل چمدان، محصولات الکترونیکی، خط ادکلن مردانه و هم چنین ورزشی و مجموعه مد فعالیت می کنند.

گرفتن بیش از 150 جایزه طراحی بین المللی و ملی فلسفه ماندگاری برند لوکس است. همه محصولات با نام برند پورشه دیزاین در کارخانه Zell am در اتریش طراحی می شوند و در سراسر جهان به فروش می رسند.

مجموعه عینک های پورشه دیزاین به وسیله رودنشتوگ (Rodenstock)،تولید کننده عدسی ها و فریم های آلمانی معروف هستند. این شرکت در سال 1877 در مونیخ تاسیس شد و نیروی کار حدود 4300 نفر در 80 کشور را داراست.

عینک های برند پورشه ، دارای عدسی های بسیار با کیفیت بالایی هستند که دید بسیار خوبی به فرد داده و همچنین سبب حذف نورهای اضافی می شوند و نورهای اصلی را تغییر نمی دهند و سبب اختلال دید فرد نمی شوند.عینک های برند پورشه، بسیار سبک و شیک بوده، و استفاده از آنها راحتی بالایی دارد و هیچ گونه سایش و اذیتی برای صورت فرد ندارد.

برند پورشه یا پورش دیزاین، یکی از مشهورترین و محبوب ترین برندهای سازنده عینک در سراسر دنیا است. عینک های این برند همواره دارای مشخصات خاص خود هستند که در این مطلب به بررسی برخی از آنها می پردازیم.

عینک های برند پورش با کدهای سری p8000، شرکت پورش دیزاین معرفی شده اند. به این صورت که تمامی عینک های برند پورش دارای کدی شامل حرف P و یک عدد 4 رقمی مانند P8658 می باشد.

عینک های پورش عموما دارای کیفیت بسیار یالایی بوده و در مقایسه با برندهای معروفی مثل ریبن و پلیس قیمت بالاتری دارند.

تنوع مدل های عینک پورش در مقایسه با سایر برندها کمتر بوده و هم شامل فریم طبی و هم عینک آفتابی می شوند.

بدلیل اینکه این عینک ها در اروپا تولید شده معمولا قیمت عینک های برند پورش به یورو بیان می گردد که در مطلبی جدا به قیمت دقیق عینک های پورش را برای شما بیان می کنیم.

کیفیت بالای عدسی ها، استفاده از عدسی های پلاریزه در بیشتر عینک های آفتابی، وزن سبک عینک از ویژگی هایی است که در بیشتر عینک های پورش قابل ملاحظه می باشد.

نکته ای که باید به ان توجه شود این است که بر روی دسته ی عینک های پورش اصل عبارت made in italy یا made in japon نوشته شده است.

بیشتر مدل های پورش دارای جندین رنگ بوده و در رنگ های متفاوتی تولید می گردد.