هیچ محصولی یافت نشد.

تاریخچه برند پرادا Prada

لوگوی پرادا

پرادا Prada یک برند ایتالیایی برای کالاهای لوکس مردانه و زنانه است. این برند تولیدکننده عینک، چرم، کفش، چمدان و کیف دستی می‌باشد. برند پرادا توسط ماریو پرادا و برادرش در سال 1913 تاسیس شد. این برند بیش از 250 فروشگاه در سراسر جهان دارد و میوچیا پرادا در پست ریاست کمپانی فعالیت می‌کند. میوچیا پرادا در سال 1978 مدیریت این شرکت را بر عهده گرفت و ابتدا شروع به تجارت کالاهای چرمی کرد تا اینکه با پاتریزیو برتلی Patrizio Bertelli که یک تاجر چرم بود آشنا شد. پاتریزیو میوچیا را متقاعد کرد تا شروع به تولید کالاهای لوکس کند. اولین موفقیت میوچیا در سال 1979 با طراحی یک کوله‌پشتی مشکی با یک برچسب مثلثی نقره‌ رقم خورد و کمی بعد کفش‌ها و کیف‌دستی‌های این برند مورد توجه مشتریان او در آمریکا، چین و اروپا قرار گرفت. میوچیا و پاتریزیو در سال 1984 یک خط تولید کفش راه‌اندازی کردند و سال بعدش کیف‌دستی کلاسیک پرادا را به بازار عرضه کردند.

کیف دستی پرادا

گسترش برند پرادا

میوچیا و پاتریزیو در سال 1987 باهم ازدواج کردند و در سال 1989 خط تولید پوشاک آماده پرادا را راه‌اندازی کردند. در سال 1990 پرادا تبدیل به یکی از برترین برندهای مد در جهان شده و در همین عین میوچیا و پاتریزیو برخی از محصولاتشان را در تعدادی محدود عرضه کردند.

پوشاک پرادا

راه‌اندازی برند میومیو

در سال 1992 پرادا برندی جداگانه را راه‌اندازی کرد و نام آن را میومیو گذاشت که اسم مستعار میوچیا بود. این برند مخصوص مشتریان جوان بوده و بلافاصله بعد از آن پرادا اسپرت شکل گرفت. در سال 1994 پرادا تولید پوشاک مردانه را آغاز کرد و وارد دنیای مد مردانه شد.

پرادای امروز

در سال 2020 پاتریزیو و میوچیا یکی از بزرگترین طراحان مد، راف سیمونز، را به عنوان مدیر خلاق پرادا استخدام کردند. راف قبل از پرادا در جیل ساندر، کریستین دیور و کلوین کلاین هم کار کرده بود. هم‌اکنون پرادا صاحب چند برند کوچک‌تر از جمله میومیو، کار شو Car Shoe برای تولید کفش مناسب برای رانندگی، چرچ Church’s برای تولید کفش، پاستیکریا مارچسی Pasticceria Marchesi برای تولید نان و شیرینی است.

محصولات پرادا در کالا بی کالا

حرف آخر

برند پرادا یک قرن است که فعالیت خود را آغاز کرده و پاتریزیو و میوچیا همچنان ریاست این برند را بر عهده دارند با قدرت هرچه بیشتر این کسب و کار خانوادگی را روز به روز گسترده‌تر می‌کنند تا برای همیشه ماندگار بماند.